Choď na obsah Choď na menu
 


OKTÓBROVÁ CYKLOAKCIA

8. 10. 2013

 

Skalické Vinné Cesty 2013   

Bol som na podobnej akcii po vinných cestách v Strážnici a okolí - /clanky/cyklo-pesie-trasy/najblizsia-cykloakcia.html 

Bola to úžasna slnečná sobota, tak verím, že aj táto naša Záhorácka sa vydarí podobne...                    

Prezentačná cyklojazda  po MVS Skalická

Kedy      : 19. Októbra  2013 ( oficiálny zraz o 09:00 h)

Kde        : Kopčany, žrebčín, Štít

Kontakt : Ing. Okániková Erika, tel: 0911227717

email      : info@mas-hornezahorie.sk

                : Hollý  Milan, tel. 0905 625416

email      : ezahorie@zahorie.sk  

 

 

Partnerstvo pre Horné Záhorie o.z. vás srdečne pozýva na otváraciu cyklojazdu chotármi Skalického vinohradníckeho rajónu, na ktorej vám chceme prezentovať novo vybudovanú Skalickú vinársku cestu. Táto vinárska cesta sa stane súčasťou Moravských vinařských stezek a cezhranične prepojí tradičné vinárske oblasti Moravy a Záhoria.

 

Štart
v sobotu 19.10.2013 žrebčín Štít Kopčany. Oficiálny zraz účastníkov je stanovený na 09:00 hodín. Každý účastník dostane na štarte pohár s nosičkou a logom.  Na úvod si prezrieme  barokový žrebčinec v Kopčanoch múzeum v žrebčíne a  Kostol sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch.

Trasy a zastávky
Pripravili sme pre vás trasu obcami Skalického vinohradníckeho rajónu. Na trase sú dojednané zastávky vo vinných „búdach“ a na zaujímavých miestach kde môžete ochutnať miestne produkty. Trasa má 17 km.

 

Zastávky:

Cieľ
Končíme v skalických vinohradoch v typickej skalickej búde. Tu si určite ochutnáte pravú skalickú frankovku a trdelník. V tento deň môžete dýchať pravú vinohradnícku atmosféru, lebo sa koná  Deň otvorených búd Skalica 2013 - 4. ročník. Cestou domov si môžete prezrieť pamiatkovú zónu Mesta Skalica . Plánovaný čas ukončenia je o 15:00 hod.

 

Doprava
Skupina z Hodonína sa presunie do Kopčan (8,5) na bicykloch. K nej sa pridá skupina zo Strážnice, ktorá sa presunie vlakom   
Strážnice 7:30 Vlak Os 2704 vo vlaku je radený vozeň s kupé na prepravu imobilných cestujúcichzjednodušená preprava batožín, rozšírená preprava bicyklov-pod dohľadom cestujúceho  Hodonín 7:54. Prípadne z Brna (Nadace Partnerství) Brno hl.n.  6:36vlak nečaká na žiadne prípojeVlak R 803 vo vlaku je radený vozeň s kupé na prepravu imobilných cestujúcichdo označených vozňov možno k cestovnému lístku zakúpiť miestenkuzjednodušená preprava batožín, rozšírená preprava bicyklov-pod dohľadom cestujúceho s možnosťou rezervácie  Hodonín 7:41. Odchod z Hodonína bude cca po 8:00 hod. z vlakového nádražia. Skupina  z Holíča štartuje do Kopčan (6 km) o 8:15 hod, zraz je za zámkom (Bažantnica). Po ukončení akcie presun zo Skalice bude podľa uváženia.

 

 

Nevedel som to sem vložiť v pôvodnej verzii, tak som to opísal a niečo okopíroval tak ako to tu je a idem rozposlať cyklonadšencom, o ktorých viem, že ak budú môcť, určite prídu.

TOŽ SA TEŠÍM, VERÍM, ŽE POČASIE BUDE PRÍJEMNÉ JESENNÉ, ŠAK JE UŽ 3/4 NA JESEŇ A TIEŽ VERÍM, ŽE PRÍDE NÁS VEĽA SI ZAŠLAPAŤ A POZRIEŤ SI TENTO NÁŠ KOPČANSKO - SKALICKÝ REGIÓN ZÁHORIA.

BUDE TO TAKE PEKNÉ UKONČENIE CYKLOSEZÓNY 2013. TENTO SKALICKÝ CYKLOOKRUH SA NAPÁJA NA TEN MORAVSKÝ A VEDIE CEZ KOPČANY, HOLÍČ, TRNOVEC, PRIETRŽKU, VRÁDIŠTE DO SKALICI. VŠADE SÚ UMIESTNENIE PÚTAČE , KDE SA DOČÍTAŠ O TEJ ČI ONEJ OBCI.

 

 A eštik cojška sem vkladám okolo vinných ciest : 

Tentoraz sa Dušan Krivský vydal na iné chodníčky. Za skalickým vínom

 

 ----------------------------------

 

Je po akcii.

Je nedeľa 20.októbra 2013 a došlo nás niečo okolo 30 cyklonadšencov a bola to perfektne stravená sobota na bicygloch. Každý čo tam bol, si len pochvaľoval a už teraz sa teší, že za rok sa zídeme zas. Ja som síce šiel z Holíča do Kopčan a potom spoločne s cyklopartiou celý Skalický okruh a môj tachometer mi ukázal presne 40 km, ale to sme sa s partiou motali kadetade aj mimo trasu. Ešte jedna malá poznámka, že v žrebčinci sme sa nejak dlho zdržali a preto sme vynechali kostol sv. Margity v Kopčanoch, aj keď časť účastníkov sa tam chcela ísť pozrieť, ale skrz tu Hubertovú jazdu, sme sa nemohli dlho motať na ceste, aby sme sa neplietli jazdcom. Ja som do fotoalbumu, ale pár čerstvých fotografii predsa vložil, aby ten, čo si album bude pozerať, bol v obraze, čo ho na tej Skalickej vinnej ceste čaká a malo by sa do programu ešte zahrnuť, zastavenie sa pri dome s pamätnou tabuľou T.G.Masryka.

 

Pútače tejto vinnej cesty sú umiestnené ako som už vyššie písal, v každej obci a Moravská vinná cesta sa na tu Skalickú napája z dvoch smeroch. Jedna od Hodonína za mostom smerom do prava po hrádzi okolo rieky Morava do Kopčan, Holíča, Trnovca, Prietržky, Vrádišťa a do Skalici, alebo úplne opačným smerom ak sa napojíte od Sudoměřic a skončite v Kopčanoch. Pútačov je osem. Šesť ich najdete v obciach a mestách a dva sú na vstupoch od Moravskej vinnej cesty na tu našu Skalickú vinnú cestu.

 

Takže ak máš záujem, tu je k nakuknutiu fotoalbum :

VINNÁCESTA 2013 - SK

 

tulák peťo z tramtárii na sLOVEnsku

 

 

 a na záver ponúkam niečo o tej cyklojazde z portálu eZáhorie.sk

 

Cezhraničné podujatie otvorenia Skalickej vinárskej cesty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

region záhorie sme.sk

Hollý Čan,3. 11. 2013 8:14

Skalické vinohrady prepojili s tými za hranicami

V rámci cezhraničného projektu vznikli viaceré odpočinkové miesta s informačnámi tabuľami.

SKALICA. Myšlienka prepojiť územie Skalického vinohradníckeho rajónu s úspešným produktom cestovného ruchu Moravské vinařské stezky vyústila v týchto dňoch do projektu Skalická vinárska cesta - prepájame vinohradnícke regióny. Jeho garantom je Nadace Partnerství a partnermi projektu sú Mikroregión Hodonínsko, Miestna akčná skupina Strážnicko a mesto Skalica. Projekt je realizovaný v rámci cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskou a Českou republikou.

Projekt si vyžiadal osadenie odpočinkových miest s informačnými plochami po celej trase Skalickej vinárskej cesty. Pre prilákanie turistov zo susedných regiónov vznikli odpočinkové miesta v blízkosti hraníc medzi Holíčom a Hodonínom, medzi Skalicou a Sudoměřicami, kde sú informácie o vinárskej ceste okolo Skalice i o moravských vinárskych cestách Podluží a Strážnice. Ďalšie odpočinkové miesta s informačnými tabuľami boli osadené v Kopčanoch, Holíči, Trnovici, Prietržke, Vrádišti a Skalici.

Skalickú vinársku cestu otvorili 19. októbra zástupcovia organizátora Partnerstva pre Horné Záhorie o.z., zástupcovia z Mikroregiónu Hodonínsko, zástupcovia Miestnej akčnej skupiny Strážnicko, zástupca Nadace Partnerství a nadšenci cyklistiky.

"Podujatie bolo zorganizované ako tematická cyklojazda prezentujúca chotáre miest a obcí, cez ktoré Skalická vinárska cesta prechádza. Navštívili sme Kopčany s prehliadkou novootvorených múzeí v žrebčíne, tamojšie obecné vlastivedné múzeum a hospodárske múzeum so zameraním na chov koní. Ďalšou zastávkou bol Holíč, v ktorom sme mali možnosť uvidieť otvorenie Hubertovej jazdy. Navštívili sme tiež mestské múzeum a vínoteku na zámku. Nasledujúcou zastávkou bola obec Trnovec a priblíženie jej histórie, vinárske chotáre obcí Prietržka a Vrádište, kde mali účastníci možnosť nahliadnuť do vinárskej búdy. Na záver to boli vinohrady v chotári mesta Skalica, kde sa práve konal Deň otvorených búd," povedal za organizátorov Milan Hollý.

Čítajte viac: http://zahorie.sme.sk/c/6984923/skalicke-vinohrady-prepojili-s-tymi-za-hranicami.html#ixzz2jZ3AUOXI

PRESNE 100

peťo tulák,20. 10. 2013 19:29

Doteraz si tento môj príspevok pozrelo presne 100 čitateľov. Bola to skutočne super akcia, počasie vyšlo a cyklonadšenci čo prišli, spokojne odchádzali domov s tým, že o rok sa stretneme zase....

Re: PRESNE 100

peťo tulák,24. 10. 2013 5:40

...doplňam, že k dnešnému dňu je to už 184 kliknuti a tak pozretie si tohto môjho prípspevku....

Re: Re: PRESNE 100

peťo tulák,29. 10. 2013 5:45


Návštevníci na moje www.stranky prichádzajú z krajín:

85.00%
Slovensko (85.00%)

8.00%
Česká republika (8.00%)

1.30%
Spojené štáty (1.30%)

1.10%
Spojené kráľovstvo (1.10%)

4.60%
OSTATNÉ (4.60%)

Dík

Jojka,23. 10. 2013 6:08

Všetko si to krásne zfotodokumentoval, každý jeden krok alebo pohyb. Nádherné sú tie zábery z vychádzajúceho a zapadajúceho slniečka - paráda !!!

Re: Dík

peťo tulák,24. 10. 2013 5:38

Jojka, tak verím, že za rok budeš šlapať už s nami...

Ahoj

JH,9. 10. 2013 6:01

Ak sa nič mimoriadne neudeje, určite sa zúčastníme, tešíme sa.

Re: Ahoj

peťo tulák,9. 10. 2013 7:17

Takže oukej 8:15 za zámkom smer Bažantnica - Kopčany sa stretneme Jožko. Tešéím sa, len nech nám počasie praje. Podľa reakcii z okolia z tej našej cyklobandy, bude nás dosť a pridajú sa k nám aj cyklokopčaňaci.