Choď na obsah Choď na menu
 


DAVID

9. 10. 2015

DAVID LAMA - Avaatar

Je to syn šerpu a je to prvý čo sa škriabe Baatara Gorge - strhujúca žumpa v Libanone, kde David uskutočnil svoje najnovšie dobrodružstvo a on sám stál pred veľkou výzvou ešte viac, než sa pôvodne očakávalo. Bol to odvážny krok pre mladých športovcov, lebo Libanon nie je známy pre lezenie, ale David chcel preskúmať novú pôdu. Spočiatku to bolo dokonca ťažké nájsť lezitelnu cestu do rokliny steny, ale nakoniec bol úspešný pri stanovení novej trasy Avaatara, príjemná 5.14d stúpanie.

 

"Ak budete cestovať po cestách, ktoré už boli objavené, ste v podstate len sledovatel " , povedal David na svoj výber v Libanone a dodal " Ale keď idete niekam, kde nik ešte nebol, ste v podstate na čele. To je niečo iné, čo sa mi páči a Libanon je rozhodne zvláštne miesto. Je exotické, ktoré nemá horolezecké možnosti a nieje na žiadnej lezeckej mape. To je jeden z faktov, čo ma sem pritiahol".

 

Tu si môžeš pozrieť úžasné fotky a dozvieš sa kadečo okolo Davida ak vieš anglicky a je tu aj video :

 

 http://bit.ly/lama_avaatara ‪#‎avaatara‬ 

 

zdroj: fejsbuk a preklad google prekladač a moja úprava

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Žumpa

Petr z Valašska,9. 10. 2015 20:17

No to je dobrý název - po žumpou si představuji ledaco jiného, nevábného.... - ale tato je krásné, parádní místečko, hezké fotky a krásné video....

Re: Žumpa

peťo tulák,10. 10. 2015 4:29

Neviem prečo to tak nazvali, ale ako píšeš, je to úžasne a niečo nepoznané, ďakujem, že si si našiel čas a zastavil si sa tu.