Choď na obsah Choď na menu
 


CYKLOTURISTIKA NA ZÁHORÍ

11. 5. 2013

CYKLOTURISTIKA 

TU U NÁS V NAŠOM OKOLÍ

(najskôr klikni sem, aby sa to lepšie čítalo, aj s muzikou : http://youtu.be/goq1MEzresg )
 
 

006.jpg

Niekedy v roku 1981 som si kúpil bicykel značky Favorit a začal som spoznávať okolie Holíča a postupne iné mesta a dedinky v okolí Moravy, keďže som tu bol úplne nový človek v cudzom svete na západ presťahovaný z podtatranského mestečka Svit.

Nikde som tu nič nepoznal a na bicykli som toho prejazdil do dnešného dňa nespočetné množstvo kilometrov, samozrejme po rokoch som Favorita vymenil za iný stroj a viac sa o mne a bicykloch dočítaš tu : /clanky/nieco-o-mne/bicykel.html . Časom som spoznal aj cyklonadšencov a teda turistov do pohody i nepohody a spoločne sme prejazdili kus veta aj mimo Záhorie a tak dnes jazdievame skoro ta istá partia na také jednodňové výlety, ale aj na týždenné alebo predlžené vikendy.

 

 

016.jpgTieto dve fotografie sú z poslednej nedeľnej cykloakcii nazvanej CHropovskou stržou.

 

Včera som tu pridal takú spomienku na certifikovanie a na najvyššie položenú certikovanú chatu pri Popradskom plese vo Vysokých Tatrách a dnes sa objavil podobný príspevok na portály eZáhorie.sk a tu si ho môžeš prečítať : http://www.ezahorie.sk/sk/ostatne-spravy/56-ostatni-spravi/8363-cykloturistika-na-zahori , kde sa dozvieš všetko možné okolo cyklotras a možnostiach, kde na Záhorí sa dá jazdiť na bicykli a asi som autora prispevku, cyklo kámoša Milana Hollého inšpiroval včerajším príspevkom k napísaniu tohto článku. Ďakujem Milan a som rád, že môžem aj ja prispieť svojou trochou k šíreniu tohto naozaj zaujímavého článku!

 

Cykloturistika na Záhorí: Národná stratégia rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Slovenskej republike  

 

Nedá mi sem nevložiť jednu cykloponuku 

/clanky/cyklo-pesie-trasy/holic-a-katov-a-okolie.html

 

peťo z tramtárii - sLOVEnsko

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

krasa

oluskaprokopova,11. 5. 2013 21:12

peto, ty si moja vycitka. ja mam bicykel odjakziva a chodim na nom iba na zahradku. Stale si hovorim, ze uz nabuduce urcite a zase to dopadne tak ako kazdy rok. Tak dik, ale je to pekna vycitka dakujem papa

Re: krasa

peťo tulák,12. 5. 2013 4:53

Tak možno toho svojho tátoša nakoniec predsa vytiahneš, oprášiš ho a osedlaš, aby si ho po rokoch konečne vyvenčila...